20.01.2022 - Trrehber.net'e Hoşgeldiniz.
Trrehber

Zeka Oyunları Sertifikası

Zeka Oyunları Sertifikası
kolayseo.com iletişim

Zeka Oyunları Sertifikası

Zeka ve akıl oyunları, özel eğitim ile edinilen bilgilerin çocuklara aktarılması, IQ ve EQ zekasını geliştirerek sözel ya da mantıksal oyunlarla eğitimini destekler. Alacağınız zeka oyunları sertifikası sonucu verilen eğitimler ile bu alanda eğitim vermeye yetki kazanıyorsunuz. Uzaktan eğitim olarak verilen zekâ oyunları sertifikası, uluslararası geçerli bir sertifikadır. MEB onaylı olan zeka oyunları sertifikası her alanda geçerli ve yararlı olması, aranan meslekler arasında yer bulmasına katkı sağlıyor.

ZEKA OYUNLARI NELERDİR?

Zekâ oyunları, çocukların gelişmesinde oldukça etkilidir. IQ ve EQ gelişiminde ciddi artış görülen zekâ oyunları çocuklarda birçok becerilerin gelişmesini sağlıyor. Stratejik düşünebilme, mantık becerileri ve motor becerileri adına önemli bir rol oynar.

ZEKÂ OYUNLARI EĞİTMENLİĞİ NEDİR?

Zeka oyunları eğitmenliği nedir

Birbirinden farklı zekâ oyunlarının gerekli kurallara göre öğretilmesi adına bilgiye sahip olan ve eğitimden geçen kişilere ihtiyaç duyulur. Kurs eğitimleri sonrasında zekâ oyunları konusunda çocuklara eğitim veren eğitmenler, birçok kurumda eğitici olarak ders verebilir. Zekâ oyunları sertifika programı sonucu, günümüzde 47 adet olan zekâ oyunlarını okul öncesi dönemden yetişkin döneme kadar eğitim verilebiliyor.

SATRANÇ OYUNUNUN YARARI NEDİR?

Satranc oyununun yararı nedir

Zekâ oyunları arasında yer alan satranç özellikle çocukların dikkat eksikliğinin önüne geçerek, odaklanma sağlanır. Stratejinin gelişimi ile birlikte çocukların güncel yaşamından, iş hayatına kadar katkı sağlar. Program içerisinde verilen sertifikalar arasında ek olarak satranç eğitmenliği sertifikası da verildiği için iki adet eğitmenlik sertifikasına sahip olunur. MEB programına dâhil olan zekâ oyunları sertifikası, birçok kurumda geçerlidir.

Makalenin devamı için

https://www.e-sertifikalar.com/zeka-oyunlari-sertifikasi.html

kolayseo.com iletişim
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ